Pożegnanie Edwarda Rokosza

 

       

Z przykrością informujemy, że 22 sierpnia 2020 roku odszedł wspaniały artysta i nasz przyjaciel Edward Rokosz. Swoją twórczością i wyjątkową osobowością na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Wszystkim bliskim: rodzinie i przyjaciołom składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

Jadwiga Kabacińska- Słowik

Alicja Nowak

 

Urodził się w 1946 roku na Kielecczyźnie. Był absolwentem Liceum Plastycznego im. Kenara w Zakopanem oraz Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Po studiach realizował murale oraz sgrafitta na Pomorzu i w Niemczech. Pod koniec lat 80-tych zamieszkał w Stanach Zjednoczonych, gdzie zrealizował wiele zleceń z zakresu rzeźby i malarstwa ściennego oraz prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych. 

Jego zainteresowania twórcze oscylowały wokół problematyki rytmu i ruchu, wiele prac ma charakter surrealistyczny i symboliczny.

 

 "Rzadko nadaję tytuły swoim pracom. Ważne by widz odbierał sztukę przez pryzmat własnej wyobraźni, nie będąc pod wpływem moich interpretacji. Brak tytułu otwiera drogę do dialogu."

                                                                                                                       Edward Rokosz

 

Fotoreportaż w wystawy Edwarda Rokosza w Galerii na Piętrze - 25 czerwca 2010

Fotoreportaż w wystawy Edwarda Rokosza w Galerii na Piętrze - 5 maja 2018