Ład i Ekspresja - wystawa zbiorowa

2018-01-19

"Ład i ekspresja" jest kolejnym projektem wystawienniczym przygotowanym przez artystów z Polski i zagranicy, których zadaniem jest zaprezentowanie tytułowego tematu w formie dwóch prac o formacie 30 x 30 cm.
W poprzednich edycjach prezentowane były:
2011 r. - Symetria i asymetria
2012 r. - Geometria i metafora
2013 r. - Konstrukcja i dekonstrukcja
2014 r. - Interpretacja - układ zamknięty, układ otwarty
2015 r. - Rzeczywistość i iluzja
2016 r. - Porządek i przypadek
Kuratorzy wystawy: prof. Małgorzata Dobrzyniecka - Kojder
prof. Andrzej Gieraga

Czytaj więcej

Romuald Wiśniewski - rzeźba "Retrospekcje"

2018-03-09

Fotoreportaż z wernisażu Romualda Wiśniewskiego "Retrospekcje".
Romuald Wiśniewski
Absolwent Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby w pracowniach profesorów: Gustawa Zemły, Jana Kucza, Tadeusza Łodziany, Piotra Gawrona, Janusza Pastwy.
Pracuje twórczo w dziedzinie rzeźby w brązie, kamieniu , ceramice i drewnie . Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju oraz Anglii, Holandii, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, Włoszech, USA. Posiada własną pracownię rzeźbiarską, specjalizująca się w wykonywaniu pomników, małych form rzeźbiarskich, tablic, statuetek, medali w brązie.

Czytaj więcej

Edward Rokosz - rysunek, malarstwo, płaskorzeźba, formy przestrzenne

2018-05-18

Fotoreportaż z wernisażu Edwarda Rokosza. Wernisaż uświetnił performance Sary Berman Rokosz.
Edward Rokosz - absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - dyplom w zakresie malarstwa ściennego. Po studiach realizował murale i sgraffita na Pomorzu, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Od końca lat 80-tych mieszkał w Stanach Zjednoczonych, gdzie zrealizował wiele zleceń z zakresu rzeźby i malarstwa ściennego oraz prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Czytaj więcej