Urodziła się 14 maja 1983 roku w Osiedlu Poznańskim koło Gorzowa Wielkopolskiego.
Rysunkiem, malarstwem, szeroko rozumianym tworzeniem, zajmowała się od zawsze, dlatego oczywiste było, że wybrała Liceum Plastyczne a po jego ukończeniu Instytut Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Koszalińskiej. Na tej uczelni ukończyła rysunek w pracowni prof. Elżbiety Kalinowskiej , malarstwo w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego, rzeźbę w pracowni prof. Zygmunta Wujka i Marcina Berdyszaka.Uprawia malarstwo, witraż, techniki własne. Każda jej praca to owoc wielkiej pasji i radości tworzenia.
Absolwenta Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Koszalińskiej. Od 2011 roku Członek grupy artystycznej GROUP4 i Związku Polskich Artystów Plastyków. Malarka, graficzka, ilustratorka, projektantka reklam i plakatów zajmuje się przede wszystkim malarstwem, często tworząc serie tematyczne.
Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych we Wrocławiu, w Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie i Radomiu.
Motywy czerpie z najbliższego otoczenia, ale zazwyczaj poddaje je schematyzacji zależnej od oczekiwanego efektu. Pracom nadaje dynamiczny układ za pomocą zróżnicowanych faktur. Przy pomocy technik malarskich akcentuje relacje między pierwszoplanowymi figurami i tłem, uwypukla linie konfiguruje plamy barw. W figuratywnych obrazach częstym motywem jest przedmiot codzienny zgeometryzowany, o miękkim modelunku lub całkowicie spłaszczony i schematyczny.
Jak pisze Anna Mosiewicz „ Malarstwo młodej artystki jest nieomal takie samo jak ona – radosne, pogodne, trochę dziecinne, świeże i naiwne, przypominając – lub może będąc nimi „in spe” – ilustracje do bajek i opowiadań dla dzieci. Śmiałe zestawienia barw – zieleni z żółcieniami i fioletami, czerwieni z granatami, czerni z cyklamenem – charakteryzują niewielkie, pełne wdzięku obrazki (…). Jej miniatury pełne są malowanych akwarelami ciepłych barw, pogodnego nastroju i wielkiej atencji wobec ludzi i przyrody”.
Fotoreportaż z wernisażu Mileny Szczepańskiej-Zakrzewskiej "Małe malarstwo"