Otwarcie nowej siedziby - wystawa zbiorowa "Z Piętra na Parter"

2007-01-27

Czytaj więcej

Monika Szpener - instalacja

2007-03-31

Monika Szpaner - ur. w 1979 r. w Starogardzie Gdańskim, mieszka w Szczecinie.
Studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (kierunek: rzeźba) ukończyła w 2003 r.
Od 2005 r. na dziennych studiach doktoranckich .
Uprawia szeroko rozumianą rzeźbę, od portretu, instalacji, po akcje artystyczne.
Ostatnio zajmuje się zjawiskiem konsumpcjonizmu, przedstawiając jego plastyczne opracowanie w cyklu wystaw pt. "Uprzedmiotowienie", do którego należy m.in. instalacja
"Ołtarz na miarę naszych potrzeb", prezentowana w Galerii Na Piętrze w Koszalinie.

Czytaj więcej

Zbigniew Rzepecki - malarstwo i rysunek

2007-05-19

Zbigniew Rzepecki - urodził się w 1937 roku w Gdyni, dzieciństwo i lata szkolne spędził w Warszawie. Studia plastyczne rozpoczął w 1958 r. w Łodzi. Następnie przeniósł się na dalsze studia do Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obronił w pracowni prof. Aleksandra Rafałowskiego. Oprócz malarstwa zajmował się plakatem, drobnymi formami drukarskimi, reklamą, projektowaniem form przemysłowych.

Czytaj więcej

Andrij Czernec - malarstwo "Ikony i nie tylko..." (z cyklu Promocja Młodych)

2007-06-16

Andrij Czernec - urodził się w 1975 roku w miejscowości Bila, niedaleko Tarnopola. Ukończył Centrum Nauczania w Tarnopolu. Otrzymał dyplom konserwatora pomników architektury. Studiował także konserwację malarstwa w Centrum Naukowo-Konserwatorskim we Lwowie. Od 2001 roku brał udział w wystawach zbiorowych w: Tarnopolu, Iwano-Frankowsku i we Lwowie.

Czytaj więcej

Witold Lubiniecki - malarstwo

2007-07-01

Witold Lubiniecki - urodzony w 1940r. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w 1964r. w pracowni malarstwa prof. Stanisława Borysowskiego.
Wielokrotnie honorowany artysta, jest m.in. laureatem nagrody w konkursie malarstwa marynistycznego w Fira di Ostelato we Włoszech. Za działalność artystyczną i społeczną, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Czytaj więcej