10 lutego 2023 - Koncert kompozytorski Macieja Fijałkowskiego

2023-01-27

Serdecznie zapraszamy 10 lutego 2023 roku o godzinie 17.00 na koncert kompozytorski Macieja Fijałkowskiego.
Maciej Fijałkowski jest uczniem piątej klasy Liceum Muzycznego w ZPSM im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie. Zaprezentuje w Galerii swój autorski program, na który składają się trzy utwory: "Landmarks" - stworzony w nurcie soundscape, "Site responsive music" - działanie w nurcie site-specific oraz "Symbiosis" - elektroniczny utwór instalacyjny, tworzący abstrakcyjny pejzaż dźwiękowy. Towarzyszyć mu będą: Jakub Bohdan (pianino preparowane) oraz Jan Łaznowski (nagłośnienie i realizacja przestrzenna).

Czytaj więcej

Fotoreportaż z koncertu Macieja Fijałkowskiego

2023-02-10

10 lutego 2023 roku odbył się koncert kompozytorski Macieja Fijałkowskiego.
Zaprezentował on w Galerii swój autorski program, na który składają się trzy utwory: "Landmarks" - stworzony w nurcie soundscape, "Site responsive music" - działanie w nurcie site-specific oraz "Symbiosis" - elektroniczny utwór instalacyjny, tworzący abstrakcyjny pejzaż dźwiękowy.
Towarzyszyli mu: Jakub Bohdan (pianino preparowane) oraz Jan Łaznowski (nagłośnienie i realizacja przestrzenna).

Czytaj więcej

2 czerwca 2023 - wernisaż prac Kazimierza Babkiewicza

2023-05-23

Zapraszamy 2 czerwca 2023 roku o godzinie 18.00 na wernisaż prac Kazimierza Babkiewicza "Ekslibrysy i inne grafiki".
Kazimierz Babkiewicz - absolwent malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uprawia głównie malarstwo olejne, rysunek, pastel oraz grafikę i właśnie tej ostatniej dziedzinie poświęcona będzie wystawa. Od 2003 roku z powodzeniem uczestniczy w międzynarodowych imprezach poświęconych sztuce ekslibrisu i grafiki miniaturowej, zdobywając wiele nagród i wyróżnień, m.in.: nagroda Ministra Kultury w Bułgarii na biennale Humor i Satyra w Sztuce, Excellent Prize w Szanghaju.

Czytaj więcej

Wystawa linorytów Kazimierza Babkiewicza - ekspozycja

2023-06-02

Wygląd ekspozycji linorytów Kazimierza Babkiewicza. 2 czerwca rozpoczęła się wystawa "Ekslibrisy i inne grafiki", na której zaprezentowano serię ekslibrisów oraz małe formy graficzne.

Czytaj więcej